Depilacja laserowa VECTUS Palomar

Co wyróżnia laser Palomar Vectus?
Depilacja laserowa Vectus jest praktycznie bezbolesna. Nowatorska technologia, jaką jest Advanced Contact Cooling, chłodzi skórę przed, w trakcie i po emisji światła. Dyskomfort i uczucie ciepła, jakie do tej pory były kojarzone z zabiegami wykonywanymi innymi rodzajami laserów, w laserze Vectus zostają zażegnane.

Laser Vectus, jako jedyny na świecie, został wyposażony w czujnik SkinTel – inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze. Po przyłożeniu go w miejsce depilacji, przesyła uzyskane informacje do systemu komputerowego, który następnie dobiera najkorzystniejsze parametry zabiegu – najwyższą bezpieczną moc lasera, która skutecznie zlikwiduje zbędne owłosienie. Dzięki temu wyjątkowemu rozwiązaniu, ryzyko poparzeń zostaje zredukowane do minimum.

Photon Recycling to kolejne innowacyjne rozwiązanie zastosowane w Palomar Vectus, znacznie wpływające na skuteczność depilacji laserowej diodowej. Polega na wykorzystaniu odbitych wiązek światła, które, powracając, usuwają jeszcze większą ilość włosków.

Laser Vectus jest bezkonkurencyjnie najszybszym laserem na rynku. Małą końcówkę zabiegową, przeznaczoną do mniejszych obszarów ciała, można z łatwością zmienić na większą, która pozwala na bardzo szybkie usunięcie włosków z nawet dużych powierzchni skóry.

Depilacja laserowa VECTUS Palomar

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:6-10

Kiedy planować:wiosna, jesień, zima

Czas zabiegu:15-60min

Odstępy:4-6 tyg

Obszar:twarz, całe ciało

Znieczulenie:nie

Wskazania do zabiegów

Nadmierne owłosienie

Wrastające włoski

Zapalenie mieszków włosowych

Przeciwskazania

Świeża opalenizna

Aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe, opryszczka

Ciąża i okres karmienia piersią

Leki, antybiotyki, zioła światłouczulające (m.in skrzyp, dziurawiec, nagietek)

Terapia retinoidami

Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi

Epilepsja

Łuszczyca w fazie zapalnej, w miejscu zabiegu

Bielactwo

Cukrzyca

Przerwanie ciągłości naskórka

Rozrusznik serca

Świeże zabiegi chirurgiczne

Najczęstsze pytania

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg wykonujemy na czystą i świeżo ogoloną skórę ciała (najlepiej ogolić się maszynką 24h przed zabiegiem). Należy również zapoznać się z przeciwwskazaniami powyżej oraz unikać solarium i mocno opalonej skóry (w tym samoopalacza) do dwóch tygodni przed i po depilacji. Nie należy stosować kremów do depilacji, depilatora, pęsety, wosku min. 4 tygodni przed zabiegiem Skóra powinna być sucha i czysta w dniu zabiegu. Bezpośrednio przed zabiegiem, po wypełnieniu karty klienta odbędzie się szczegółowa konsultacja z kosmetologiem, podczas której zostaną Państwo poinformowani o procedurze przeprowadzania epilacji.

Jakie są zalecenia po zabiegowe?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie podrażniona, zaczerwieniona, wrażliwa na temperaturę. Możliwe jest również pojawienie się niewielkiego obrzęku obszaru poddanego epilacji. Objawy te utrzymują się zazwyczaj od 2 do 24 h. Aby nie nasilać ich, do ustąpienia zaczerwienia należy unikać: -Stosowania kosmetyków na obszar poddany zabiegowi, -Wszelkich czynności, które podwyższają temperaturę ciała, -Gorących kąpieli, -Korzystania z sauny, jacuzzi, basenu -Ekspozycji na słońce Zaleca si ę stosowanie preparatów łagodzących podrażnienia, przyspieszających regenerację skóry.np. Bepanten, Alantan, Panthenol. Należy również korzystać z kosmetyków z filtrem SPF 30 lub wyższym.

Dlaczego nie wystarcza jeden zabieg, aby usunąć całe owłosienie?

Podczas jednorazowego zabiegu usuwamy na stałe jedynie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu (tzw. faza anagenu). Ze względu na to, iż nie wszystkie włoski znajdują się równocześnie w tym samym momencie cyklu, aby mieć pewność że laser trafił na wszystkie włoski przechodzące fazę wzrostu i usunąć je trwale, należy poddać się serii kilku zabiegów.

Czy zabieg jest bezpieczny ?

Laser diodowy Palomar VECTUS™ posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie, dopuszczający je na rynek jako urządzenia do trwałego usuwania włosów.

Czy zabieg jest bolesny?.

Zabieg nie jest bolesny. Jednakże w przypadku bardziej wrażliwych partii ciała może pojawić się lekkie odczucie dyskomfortu. Uzależnione jest to od indywidualnego progu bólu pacjenta.

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności