Henna pudrowa

Henna pudrowa utrzymuje się około dwa tygodnie dłużej niż henna klasyczna. Ponadto, do wyboru jest bardzo wiele odcieni, które można ze sobą mieszać – dzięki takim mieszankom, możliwe jest stworzenie idealnego odcienia dla każdego koloru włosów czy karnacji. Nie musimy się już obawiać że brwi będą zbyt ciemne czy rude – dzięki unikatowym mieszankom tworzonym przez naszą stylistkę brwi, uzyskać możemy odcienie jasne, średnie, ciemne, chłodne czy ciepłe, które odpowiadać będą każdemu typowi urody.

Henna pudrowa to również zabieg pielęgnacyjny, który wzmacnia i odżywia brwi. Takim zabegiem możemy uzyskać różne efekty – bardzo subtelne polegające jedynie na podkreśleniu włosków brwi, poprzez mocniejsze – czyli zabarwienie włosków i skóry.

Podczas henny pudrowej wykonuje się geometrię brwi. Geometria brwi to zabieg, który polega na wyznaczeniu linii względem punktów twarzy, co pozwala na stworzenie idealnego kształtu, dopasowanego indywidualnie do twarzy klientki. Zabieg ten wykonuje się przy pomocy specjalnych urządzeń jak na przykład suwmiarka, czy też nić do geometrii. Geometria brwi pozwala na wyrównanie asymetrii łuków brwiowych i stworzenie perfekcyjnych, równych brwi pasujących do danej twarzy.

Henna pudrowa

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:dowolna

Kiedy planować:cały rok

Czas zabiegu:60 min

Odstępy:4-6 tyg

Obszar:brwi

Wskazania do zabiegów

Jasne lub siwe włoski

Cienkie mało widoczne brwi

Ubytki w łuku brwiowym

Brwi wymagające regeneracji

Przeciwskazania

Alergia na hennę

Stany alergiczne skóry

Rany w okolicach oczu, brwi

Skóra świeżo opalona lub po depilacji brwi

Soczewki kontaktowe - należy zdjąć przed zabiegiem

Najczęstsze pytania

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt pudrowej stylizacji brwi utrzymują się na skórze do 14 dni, zaś na włoskach nawet do 6 tygodni, dzięki czemu perfekcyjnym makijażem brwi można się cieszyć przez długi czas. Pamiętaj jednak o tym, że każda skóra jest inna i efekt będzie uzależniony od niej jak i od ilości włosków w łuku brwiowym.

Czym różni się henna pudrowa od zwykłej?

Po pierwsze składem - henna pudrowa to preparat na bazie naturalnych, roślinnych składników, które pielęgnują i odżywiają włoski. Do stylizacji z użyciem tradycyjnej henny wykorzystywany jest barwnik i woda utleniona, która może osłabiać brwi, a o działaniu odżywczym nie ma tu mowy. Henna pudrowa barwi skórę, dzięki czemu może wypełnić ubytki łuku i lepiej go wyprofilować, podczas, gdy henna tradycyjna koloryzuje wyłącznie włoski.

Jak przebiega zabieg?

Na samym początku dokładnie oczyszczamy brwi za pomocą peelingu brwi lub szamponu. Na kolejnym etapie wykonywana jest geometria brwi, która pozwala na wyznaczenie odpowiedniego kształtu brwi do rysów twarzy. Następnie obszar wokół wybranego miejsca do koloryzacji zabezpieczany jest białą pastą, która zapobiega rozlewaniu się preparatu, a tym samym utracie ustalonego kształtu. Po tym etapie stylistka przystępuje do nakładania henny pudrowej za pomocą specjalnego pędzelka. Po upływie kilkunastu minut zmywamy hennę. Zabieg zostaje zakończony starannie wykonaną regulacją brwi za pomocą wosku lub pęsety oraz nałożeniem olejku.

Jak pielęgnować brwi po zabiegu?

Po stylizacji warto przestrzegać kilku zasad, aby wydłużyć efekty. Przede wszystkim ostateczny kolor formuje się przez około dobę. Należy powstrzymać się w tym czasie od dotykania i pocierania brwi oraz unikać aplikowania preparatów do makijażu w okolicy włosków. Po nałożeniu henny unikaj także wizyty na basenie i w saunie oraz ogranicz kontakty ze słońcem. Po tygodniu zalecane jest stosowanie olejków do brwi

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności