Karboksyterapia CO2

Karboksyterapia pobudza naturalne procesy, które często są uśpione w naszym organizmie, ze względu na starzenie się, nieprawidłowy styl życia, odżywiania, brak aktywności fizycznej. Uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu, włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta.

Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda, polegająca na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla, przy użyciu specjalnego urządzenia. Dwutlenek węgla w medycynie wykorzystywany jest już od kilkudziesięciu lat. Kiedy odkryto, że poprawia również stan skóry, zaczęto wykorzystywać go w medycynie estetycznej do walki z cellulitem, rozstępami, nadmierną tkanką tłuszczową, utratą jędrności skóry, wypadaniem włosów.

Ważną informacją jest, iż podawany dwutlenek węgla jest czystym, medycznym gazem, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.

Karboksyterapia CO2

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:8-12

Kiedy planować:cały rok

Czas zabiegu:30-60 min

Odstępy:2-4 tyg

Obszar:twarz, włosy, rozstępy, cellulit

Znieczulenie:nie

Wskazania do zabiegów

Redukcja zmarszczek

Rewitalizacja skóry

Likwidacja cieni i obrzęków pod oczami

Redukcja cellulitu

Redukcja tkanki tłuszczowej

Redukcja rozstępów

Kuracja wzmacniająca i pobudzająca włosy

Zwiotczenie skóry

Zaburzenia krążenia, tzw. zimne ręce i nogi

Przeciwskazania

Ciąża i karmienie piersią

Choroby nowotworowe

Stany zapalne

Infekcje w obszarze zabiegowym

Ciężkie choroby serca i płuc

Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

Najczęstsze pytania

Czy zabieg karboksyterapii boli?

Zabieg nie jest bolesny, ze względu na bardzo cienkie igły. W trakcie może pojawić się delikatne odczucie dyskomfortu w postaci mrowienia czy rozpierania związane ze specyfiką wprowadzanego gazu wewnątrz tkanek. Wszystkie odczucia są indywidualną kwestią każdej osoby.

Czy podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie?

Nie zalecamy stosowania znieczulenia przed zabiegiem karboksyterapii, ze względu na silne działanie obkurczające naczynia krwionośne. Pożądanym zaś efektem podczas podaży gazu jest rozszerzenie naczyń krwionośnych tak więc tym samym wykluczone jest stosowanie preparatów znieczulających.

Od czego zależy skuteczność karboksyterapii?

Skuteczność terapii zależy od wielu czynników tj. wiek, indywidualne uwarunkowania pacjenta oraz systematyczność i regularność wizyt. Do czynników technicznych odpowiedzialnych za pozytywne efekty końcowe zaliczyć można odpowiednio dobraną dawkę gazu na iniekcję czy prędkość z jaką ta podaż następuje.

Jakie są zalecenia po zabiegu dla pacjenta oraz jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg karboksyterapii nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do czynności codziennych. Jednakże zalecane jest unikanie do 72h basenu, sauny, czy solarium. Nie należy również rozmasowywać obszarów zabiegowych. Efekt końcowy zabiegu uzależniony jest od wielu czynników, jednakże w większości przypadków utrzymuje się ok 6-9 miesięcy. Po tym okresie można wykonać ponownie serię lub raz na 4-6 tygodni zabieg przypominający.

Kiedy widoczny jest efekt? Ile zabiegów należy wykonać?

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, kiedy dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych. Pełen efekt obserwuje się po wykonaniu serii ok. 4-6 zabiegów. Efekt narasta nawet do około 3-6 miesięcy, co związane jest z czasem potrzebnym do wytworzenia się w skórze nowych włókien kolagenowych.

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności