Masaż dla kobiet w ciąży lub młodych mam

Masaże dla kobiet w ciąży – chociaż kompleksowe – uwzględniają bezpieczeństwo Mamy. Celem zabiegu jest redukcja dolegliwości związanych z ciążą i obciążeniem kobiecego ciała. Niezwykle komfortowy rytuał na barki, szyję, nogi, głowę oraz kark rozluźnia i zmniejsza napięcia mięśniowe, a także przynosi ulgę stawom oraz wiązadłom. Masaż dla kobiet w ciąży wykonywany jest wyłącznie przez doświadczonych w tym zakresie specjalistów.

Masaż dla kobiet w ciąży lub młodych mam

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:dowolna

Kiedy planować:cały rok

Czas zabiegu:30-90 min

Odstępy:dowolne

Obszar:całe ciało

Wskazania do zabiegów

Uczucie napięcia mięśniowego
Długotrwały wysiłek fizyczny lub psychiczny
Ogólne przemęczenie organizmu
Długotrwały stres
Brak energii
Dolegliwości bólowe
Utrata jędrności skóry
Chęć poprawy wyglądu skóry
Skóra potrzebująca regeneracji i nawilżenia

Przeciwskazania

Duże żylaki oraz stany zapalne żył
Choroby nowotworowe
Infekcje wirusowe i bakteryjne
Gorączka
Choroby układu krążenia

Najczęstsze pytania

Jakie są efekty masażu dla kobiet w ciąży?

Efekty masażu dla kobiet w ciąży są zauważalne oraz przede wszystkim odczuwalne już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się bardziej jędrna i zregenerowana. Sam masaż poprawia krążenie krwi, przez co całe ciało jest bardziej odżywione. Poprzez odpowiednie ruchy redukowany jest ból miejscowy w okolicach mięśni nóg, pleców oraz rąk. Dzięki rozszerzaniu naczyń krwionośnych, zabieg ten zmniejsza ryzyko powstania obrzęków.

Jak często korzystać z masażu?

Częstotliwość korzystania z masażu jest uzależniona od celu, który chcemy osiągnąć. Jeśli występują dolegliwości bólowe, to masaż najlepiej wykonywać codziennie lub co drugi dzień. Wtedy terapeuta ma możliwość oceny skuteczności przeprowadzonej terapii i doboru skutecznych technik manualnych. Jeśli zadaniem masażu jest odprężenie, relaks oraz poprawa ogólnej kondycji organizmu, to sami indywidualnie ustalamy częstotliwość wizyt.

Jak się przygotować do masażu?

Na miejsce należy przybyć przynajmniej 10 minut wcześniej. Przed masażem należy wypełnić kwestionariusz przeciwwskazań oraz przebrać się. Na godzinę przed masażem lepiej nie spożywać obfitych posiłków.

Co zabrać ze sobą na wizytę w SPA?

Nie musimy pamiętać o niczym specjalnym – na miejscu przed seansem na całe ciało otrzymamy jednorazową bieliznę, szlafrok oraz kapcie. Jeżeli zabieramy ze sobą telefon, warto go wyciszyć, aby nie przeszkadzał w relaksie.

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności