Oczyszczanie manualne

Oczyszczanie manualne, polega na ręcznym usuwaniu zaskórników, grudek i nadmiaru sebum. Skóra po tym zabiegu staje się oczyszczona i łatwiej przyjmuje substancje aktywne.

Zabieg głębokiego oczyszczenia twarzy peelingiem kawitacyjnym wraz z głębokim oczyszczaniem manualnym. Idealny do pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg polecany jest dla cery mieszanej, tłustej i trądzikowej, w szczególności w przypadku problemów z rozszerzonymi porami, świecącą się skórą lub zapaleniem okołomieszkowym. Do manualnego oczyszczania wykorzystywane są prądy D’Arsonvala, wykorzystywane podczas leczenia skóry łojotokowej i trądzikowej. Wszystkie narzędzia wykorzystywane podczas zabiegu są wysterylizowane bądź jednorazowe.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację kosmetologiczną do naszego salonu kosmetycznego Naos SPA w Częstochowie, podczas której nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiednie zabiegi, idealnie dopasowane dla Ciebie.

Oczyszczanie manualne

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:dowolna

Kiedy planować:cały rok

Czas zabiegu:120 min

Odstępy:4-6 tyg

Obszar:twarz, szyja, dekolt, plecy

Znieczulenie:nie

Wskazania do zabiegów

Cera tłusta, mieszana i trądzikowa.
Cera zanieczyszczona.
Cera ze skłonnościami do zaskórników i wągrów.
Cera, na której występują prosaki, kaszaki, małe krosty i pryszcze.
Konieczność uregulowania pracy gruczołów łojowych.

Przeciwskazania

ostre stany zapalne skóry (w tym aktywna opryszczka)
stany zapalne oczu
grzybica skóry twarzy
skóra naczynkowa
trądzik różowaty, krostkowy i ropny
nadżerki
skłonności do powstawania blizn i bliznowców
choroby nowotworowe

Najczęstsze pytania

Jaka jest zalecana liczba zabiegów?

Ilość zabiegów uzależniona jest od kondycji skóry i efektu jaki chcemy uzyskać. U osób ze skórą bardziej problematyczną lub zanieczyszczoną zalecane jest wykonanie większej ilości zabiegów. Zabieg oczyszczania manualnego jest jednym z elementów terapii przeciwtrądzikowej. Często zdarza się, że cerę należy wyciszyć i zredukować stany zapalne przy użyciu kwasów lub innych zabiegów, a oczyszczanie manualne jest kolejnym etapem zaplanowanej terapii.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po zabiegu na skórze mogą być widoczne zaczerwienienia, które ustępują w ciągu 2-3 dni. Przy wyjątkowo reaktywnych cerach skóra może dochodzić do siebie nieco dłużej.

Jak zwiększyć efekt zabiegu?

Można stosować terapie łączone, które oddziaływują na skórę na różnych płaszczyznach np. w połączeniu z peelingami chemicznymi. Łączenie zabiegów w terapii pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty. W oczyszczeniu skóry należy mieć świadomość, że proces ten wymaga ścisłej współpracy z kosmetologiem. Ważne jest tu stosowanie się do zaleceń specjalisty.

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności