Peelingi medyczne

Zmagasz się ze zmarszczkami, cerą tłustą ,trądzikową a może wrażliwą i naczynkową?

Niezależnie od tego jaką masz cerę , stworzymy dla Ciebie indywidualny program terapii zaprojektowany do potrzeb Twojej skóry. Peelingi chemiczne to jedne z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych zabiegów. Głębokość i moc terapii kwasami jest indywidualnie dobierana do potrzeb skóry, dzięki czemu zabiegi są bezpieczne i skuteczne. Wysoka skuteczność działania zabiegów profesjonalnych wraz odpowiednią pielęgnacją domową gwarantuje szybkie efekty terapii.

Kwasy medyczne dzięki swej budowie chemicznej działają dwukierunkowo. Po pierwsze złuszczają naskórek w sposób kontrolowany przez osobę wykonującą taki zabieg, po drugie penetrują głębsze warstwy skóry.

Decydujący wpływ przy zabiegu ma stężenie kwasu, które dobierane jest indywidualnie podczas wizyty.

Kwas migdałowy
Delikatny, idealny zabieg w terapii skóry problematycznej, szczególnie do cery tłustej, trądzikowej i ze skłonnością do zapychania porów, wyrównuje koloryt skóry i redukuje pierwsze zmarszczki

Kwas azelainowy
Zabieg skierowany dla bardzo wrażliwych skór z problemem przebarwień, w przebiegu trądziku zaskórnikowo-grudkowego oraz w początkowym stadium trądziku różowatego. Działa przeciwzapalnie i reguluje pracę gruczołów łojowych.

Kwas ferulowy
Zabieg doskonale rozświetlający i wyrównujący koloryt. Dla skór, które straciły blask oraz z przebarwieniami. Świetnie radzi sobie z oznakami fotostarzenia, zmarszczkami oraz stanami zapalnymi skóry.

Kwas laktobionowy
Bardzo łagodny dla skóry. Doskonały do łagodzenia lekkich stanów zapalnych skóry, a także podrażnień. Regeneruje i odświeża, oczyszcza, a jednocześnie działa zmiękczająco, nawilżająco oraz wpływa na odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry. Stosowany do skóry naczynkowej, alergicznej oraz z AZS.

Kwas salicylowy
Zabieg działa na skórę oczyszczająco i bakteriobójczo. Działa dość intensywnie, ale jednocześnie nie powoduje podrażnień. Peeling kwasem salicylowym usuwa martwe komórki naskórka, wygładza strukturę cery, zmniejsza widoczność blizn. Ponadto reguluje wydzielanie sebum, zwęża pory, redukuje wypryski i zaskórniki.

Kwas pirogronowy
Kwas pirogronowy obecny jest w naturze (jabłka, sfermentowane owoce, ocet). Posiada właściwości regulujące wydzielanie sebum, zmniejsza łojotok skóry trądzikowej, stymuluje powstawanie kolagenu. Doskonale sprawdza się w walce ze skórą łojotokową, z trądzikiem oraz przebarwieniami pozapalnymi. Złuszczanie skóry jest delikatne, łuskowate, łatwe do ukrycia.

Kwas mlekowy
Zabieg ten stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, a skóra staje się jędrna i elastyczna. Dodatkowo kwas mlekowy zwiększa ilość glikozaminoglikanów, które odpowiadają za gospodarkę wodną skóry – dzięki nim skóra będzie bardziej nawilżona.

Peelingi medyczne

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:3-7

Kiedy planować:wiosna, jesień zima

Czas zabiegu:30-70 min

Odstępy:2-4 tyg

Obszar:twarz, szyja, dekolt

Znieczulenie:nie

Wskazania do zabiegów

Skóra wrażliwa, naczynkowa
Trądzik różowaty
Blizny potrądzikowe
Zmarszczki i fotostarzenie skóry
Utrata jędrności
Skóra z tendencją do powstawania przebarwień
Niedoskonałości i stany zapalne
Przebarwienia pozapalne i naskórkowe
Rozszerzone pory, zaskórniki, skóra przetłuszczająca się

Przeciwskazania

Ciąża i karmienie piersią
Nowotwory
Infekcje bakteryjne, wirusowe
Łojotokowe zapalenie skóry
Brodawki i znamiona w miejscu zabiegowym
Opryszczka
Przerwanie ciągłości skóry
Retinoidy (do 6 miesięcy)
Choroby autoimmunologiczne

Najczęstsze pytania

W jaki sposób działają peelingi?

Peelingi skomponowane są na bazie starannie dobranych składników, zapewniając penetrację substancji aktywnych do najgłębszych warstw skóry, W większości przypadków po około 2-3 dobach od zabiegu następuję złuszczanie naskórka, w rezultacie czego skóra staje się wygładzona, nawilżona, odświeżona i pełna blasku. Intensywność złuszczania oraz częstotliwość wykonywania zabiegów zależna jest od rodzaju zastosowanego preparatu. Zostanie on zaproponowany przez naszego Specjalistę indywidualnie do potrzeb skóry, w odpowiednim stężeniu gwarantując pełne bezpieczeństwo. Efekt końcowy stosowanego peelingu uzależniony jest od kondycji skóry oraz ilości zastosowanych na skórę serii.

Jak wygląda skóra po zabiegu i jakie są zalecenia pozabiegowe?

W większości przypadków, bezpośrednio po zabiegu skóra jest napięta. Po około 2-3 dniach następuje proces pękania i złuszczania skóry, co jest efektem oczekiwanym . Widoczne może być zaczerwienie i podrażnienie. Taki stan utrzymuje się od 3 do 7 dni. Program złuszczania dostosowany jest indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Kiedy najlepiej wykonywać zabieg?

Najbezpieczniej jest wykonywać peelingi medyczne, w okresie umiarkowanego promieniowania słonecznego. Najlepszym czasem na zabiegi złuszczania, jest więc wczesna wiosna oraz jesień.

Który peeling wybrać?

Zabiegi peelingami medycznymi dobiera kosmetolog na wizycie lub konsultacji przed wizytą. Każdy peeling odpowiada za inny problem skórny, dlatego tak ważna jest konsultacja przed zabiegiem.

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności