Wielka moc antyoksdantów

10/01/2023

Co to są w ogóle antyoksydanty? To inaczej przeciwutleniacze, czyli substancje niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego że odpowiedzialne są za OCHRONĘ komórek przed złym działaniem wolnych rodników, które wywołują m.in. powstawanie zmarszczek. 

A dlaczego wolne rodniki są dla nas niebezpieczne i szkodliwe? Ponieważ nasz organizm produkuje je we wszystkich komórkach podczas oddychania. Skutkiem działania wolnych rodników jest uszkodzenie błon komórkowych oraz naszego DNA, co skutkuje przyspieszeniem starzenia się skóry.

W sytuacji kiedy równowaga pomiędzy wolnymi rodnikami a przeciwutleniaczami zostaje zaburzona powstaje niebezpieczny dla naszego organizmu stres oksydacyjny, który powoduje wiele chorób, takich jak :

miażdżyca

choroby serca

nowotwory

cukrzyca

oraz przyśpiesza procesy starzenia organizmu oraz utrudnia regenerację. 

 

Jaki wpływ na naszą skórę ma stres oksydacyjny?

No właśnie olbrzymią! To destrukcyjne działanie wolnych rodników prowadzi do zaburzenia naszego metabolizmu komórkowego. Proces ten powoduje:

- uszkodzenia między komórkami

- zmniejszoną ilość fibroblastów, które odpowiadają za produkcję kolagenu, elastyny oraz  kwasu hialuronowego wpływających na nawilżenie, gęstość, sprężystość oraz jędrność

- utlenianie lipidów, któremu ulegają lipidy naskórka

- zakłócenie aktywności melanocytów, przez co osłabiona jest zdolność ochrony przed promieniowaniem słonecznym

- osłabienie systemu odpornościowego skóry przez co jest bardziej uwrażliwiona na działanie czynników zewnętrznych oraz indukowane są reakcje zapalne i alergiczne

 

Antyoksydanty – na ratunek naszej skórze

Aby uchronić skórę przed naturalną utratą zdolności do ochrony przed procesami starzenia należy dostarczać organizmowi antyoksydantów. Zalicza się do nich m.in.:

Witamina C – niezbędna do syntezy kolagenu, elastyny – opóźnia starzenie się komórek skóry. Wykazuje działanie przeciwzapalne i rozjaśniające. Działa złuszczająco oraz antybakteryjnie co korzystnie wpływa przy leczeniu trądziku. Szczególnie polecana skórą z widoczną utratą jędrności i elastyczności jak również szarym, ziemistym, z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, przebarwieniami.

Witamina E - „witamina młodości” - hamuje procesy starzenia się organizmu. Wykazuje właściwości odżywcze, nawilżające, natłuszczające i regenerujące. 

Kwas ferulowy – spowalnia procesy starzenia skóry, wynikające z negatywnego wpływu środowiska zewnętrznego (promieniowanie UV, zanieczyszczenia, smog). Wykazuje również działanie przeciwzapalne, przyśpieszające gojenie, depigmentacyjne

prowitaminę witaminy A (beta-karoten), wspomaga opalanie, pełni rolę filtra przeciwsłonecznego. Chroni przed poparzeniami słonecznymi, zapobiega powstawaniu plam i przebarwień skórnych

Resweratol – spowalnia starzenie się skóry, wykazuje właściwości przeciwzapalne – wspiera proces gojenia się. Oddziałuje na produkcje glikozaminoglikanów, które wpływają na odpowiedni poziom nawilżenia. Działa rozjaśniająco i wybielająco.

Ksantahumol – flawonoid występujący w kwitnacej roślinie chmielu. Jeden z najsilniejszych antyoksydantów (30 razy silniejszy od witaminy C). Wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe, chroniąc przed rozpadem kolagenu, elastyny, fibronektyny. Stymuluje melanocyty oraz tyrozynazę, które prowadzą do powstawania przebarwień w skórze. Wykazuje silne działanie bakteriobójcze co ma istotne znaczenie w pielęgnacji skóry problematycznej ze zmianami trądziku pospolitego i różowatego. Poprawia mikrokrążenie skóry  co sprzyja usuwaniu toksyn oraz lepszemu odżywieniu i regeneracji tkanek.

Regularne stosowanie antyoksydantów może znacząco opóźnić procesy starzeniowe i chronić komórki naszego organizmu. Niezwykle ważny jest również zrównoważony tryb życia, na który składa się unikanie dymu tytoniowego, dbanie o aktywność fizyczną i odpoczynek. W czasie snu i relaksu dochodzi do regeneracji organizmu, a także usuwania wolnych rodników.

 

Skuteczną ochronę i pielęgnację skóry preparatami o silnym działaniu antyoksydacyjnym można znaleźć w zabiegach NAOS SPA takich jak:

Zabieg PRO XN – ksantahumol antioxidant therapy

Retises CT  Mediderma – wit C

Hyaluro C-Peel z kwasem ferulowym 

Kwas ferulowy – złuszczanie naskórka 

 

Odpowiedni zabieg zostanie dobrany do potrzeb skóry przez kosmetologa po wcześniejszej konsultacji. 

 

Daria Przystańska - Kolanko - kosmetolog

Czytaj inne

Jak skutecznie kształtować figurę bez diety?

Jak skutecznie kształtować figurę bez diety?

Nowoczesne metody modelowania sylwetki w salonie NAOS SPA Częstochowa

15/02/2024

CZYTAJ WIĘCEJ

Pielęgnacja domowa - Klucz do najlepszych efektów zabiegowych.

Pielęgnacja domowa - Klucz do najlepszych efektów zabiegowych.

Kombinacja prawidłowej pielęgnacji w domu oraz profesjonalnych zabiegów to gwarancja sukcesu.

14/02/2024

CZYTAJ WIĘCEJ

Dermapen 4.0 w salonie kosmetycznym Częstochowa

Dermapen 4.0 w salonie kosmetycznym Częstochowa

Dermapen – czym jest i jak działa?

13/02/2024

CZYTAJ WIĘCEJ

Walentynki w NAOS SPA

Walentynki w NAOS SPA

Poznaj nasze bestsellerowe pakiety walentynkowe..

25/01/2023

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Anti-aging

Dieta Anti-aging

Poznaj nasze sposoby odżywiania w zachowaniu pięknej i młodej skóry..

25/01/2023

CZYTAJ WIĘCEJ

KOBIDO starożytna droga do piękna w Częstochowie

KOBIDO starożytna droga do piękna w Częstochowie

Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „starożytną drogę do piękna”.

10/01/2023

CZYTAJ WIĘCEJ

Historia NAOS SPA

Historia NAOS SPA

Moim celem było stworzenie niepowtarzalnego miejsca w Częstochowie..

16/09/2022

CZYTAJ WIĘCEJ

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności