Peeling węglowy CARBON Peel

Laserowy peeling węglowy wykonywany przy użyciu wysokoenergetycznego lasera neodymowo – yagowego (Nd:YAG) typu Q-Switch. Zabieg polega na naświetleniu skóry pokrytej maską z aktywnym węglem CPY przy użyciu lasera, który emituje wiązkę o trzech długościach fali. Węgiel aktywny CPY skutecznie przyciąga i wchłania toksyny, nadmiar sebum oraz zrogowaciały naskórek.

Rozjaśnia skórę, działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i kojąco. Cząsteczki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności i pory skóry, a następnie absorbują energię światła laserowego, powodując mikroeksplozję, czego następstwem jest złuszczenie zewnętrznej warstwy naskórka wraz z jego niedoskonałościami. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się oczyszczona, pory oraz stany zapalne wyraźnie zmniejszone, a wydzielanie sebum ustabilizowane. Laserowa stymulacja kolagenu wpływa na spowolnienie procesu starzenia skóry, pobudzając komórki do odbudowy.

Peeling węglowy CARBON Peel

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:3-6

Kiedy planować:cały rok

Czas zabiegu:60-90 min

Odstępy:3-5 tyg

Obszar:twarz, szyja, dekolt

Znieczulenie:nie

Wskazania do zabiegów

Skóra wymagająca oczyszczenia
Cera mieszana
Cera tłusta
Rozszerzone pory
Utrata blasku skóry
Skóra o nierównomiernym kolorycie
Zaskórniki
Przebarwienia

Przeciwskazania

Choroba nowotworowa,
Aktywne choroby skóry
Stany zapalne
Opryszczka
Gorączka
Leki i substancje światłouczulające

Najczęstsze pytania

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po zabiegu niekiedy mogą być widoczne zaczerwienienia, które ustępują tego samego dnia. Przy wyjątkowo reaktywnych cerach skóra może dochodzić do siebie nieco dłużej.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Jest to kwestia bardzo indywidualna. Niekiedy wystarczą 2-3 zabiegi i skorygowanie nawyków pielęgnacji w domu, aby uzyskać trwałą poprawę. U osób ze skórą bardziej problematyczną lub zanieczyszczoną zalecane jest wykonanie większej ilości zabiegów.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny i w pełni komfortowy.

Jak zwiększyć efekt zabiegu?

Można stosować terapie łączone, które oddziaływują na skórę na różnych płaszczyznach np. w połączeniu z peelingami chemicznymi. Łączenie zabiegów w terapii pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty. W oczyszczenie skóry należy mieć świadomość, że proces ten wymaga ścisłej współpracy z kosmetologiem. Ważne jest tu stosowanie się do zaleceń specjalisty.

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności