Kriolipoliza COOLTECH®

Skuteczna metoda na usuwanie tkanki tłuszczowej Innowacyjna metoda bezpowrotnego usuwania tkanki tłuszczowej urządzeniem CoolTech firmy ITP. Procedura ta jest bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna, a efekty wyraźnie zauważalne już po pierwszym zabiegu.

Zamrażanie tłuszczu za pomocą urządzenia CoolTech jest obecnie nieinwazyjnym, a równie skutecznym, zamiennikiem stosowanej w medycynie estetycznej liposukcji, czyli bezbolesnym zamiennikiem operacyjnego odsysania tkanki tłuszczowej.

Metoda opiera się na fakcie, iż nasycone kwasy tłuszczowe stanowiące skład komórek tłuszczowych są nieodporne na działanie niskich temperatur i ulegają zniszczeniu w temperaturze +5 stopni Celsjusza. Urządzenie CoolTech za pomocą specjalnie skonstruowanej głowicy zasysa fałd skórny wraz ze znajdującą się pod nią tkanką tłuszczową, a następnie szybko schładza i zamraża ją na 70 minut do temperatury ok. -8st C.

Powierzchnia skóry chroniona jest membraną nasączoną substancją skutecznie izolującą ją od niskiej temperatury. Zamrożeniu i zniszczeniu ulegają więc jedynie komórki tłuszczowe, których pozostałości następnie uwalniane są do układu limfatycznego i metabolizowane w wątrobie i nerkach i wydalane drogą fizjologiczną z organizmu.

Kriolipoliza jest nowatorską i niezwykle skuteczną metodą stałego zmniejszenia obwodu ciała. Zabieg stosuje się głównie na brzuch i biodra, wewnętrzną stronę ud, ramiona i okolice kolan, a także każdą inną okolicę ciała, pod warunkiem że zmagazynowany w niej tłuszcz pozwala na zassanie fałdu skórnego wraz z tkanką tłuszczową.

Kriolipoliza COOLTECH®

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:2-3

Kiedy planować:cały rok

Czas zabiegu:70 min

Odstępy:4-6 tyg

Obszar:całe ciało

Znieczulenie:nie

Wskazania do zabiegów

Redukcja tkanki tłuszczowej
Likwidacja komórek tłuszczowych trudnych w
Stany zapalne, infekcje wirusowe,
eliminacji, miejscowo zlokalizowanych na udach,
biodrach, talii, plecach, brzuchu, ramionach
Zmniejszenie obwodu miejsca zabiegowego
Wymodelowanie sylwetki

Przeciwskazania

Ciąża
Blizny
Stany zapalne, infekcje wirusowe
Nowotwory
Implanty metalowe
Rozrusznik serca
Aktywna opryszczka
Choroba autoimmunologiczna
skóry
Choroby nerek i wątroby
Choroby układu nerwowego
(epilepsja)
Zaburzenia naczyniowe
Zakrzepowe zapalenie żył i
Zakrzepica
Leki przeciwzapalne,
przeciwzakrzepowe, antybiotyki,
sterydy, tetracykliny, izotretynoiny

Najczęstsze pytania

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Około 3 dni przed przed planowanym zabiegiem należy spożywać około 2/3l wody w ciągu dnia, aby pobudzić układ limfatyczny. Należy spożywać lekkostrawne potrawy, w celu odciążenia wątroby.

Jak wygląda zabieg Cooltech?

Przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem. Następnie nakładany zostaje ochronny, żelowy pad oraz zassanie obszaru zabiegowego przez głowicę. Zabieg trwa 70 minut i podczas jego trwania możemy wykonać inny zabieg pielęgnacyjny na twarz lub inny obszar ciała. Po odessaniu aplikatora skóra zostaje rozmasowana w celu przywrócenia krążenia.

Jak szybko widać efekty zabiegu?

Już po pierwszym zabiegu redukcja tkanki tłuszczowej w miejscu zabiegowym zmniejsza się o około 30% – pierwsze jej ubytki można zauważyć już po 3-4 tygodniach od pierwszego zabiegu. ​ Finalny efekt zauważalny jest po około 3 miesiącach, ponieważ komórki tłuszczowe muszą mieć czas na zmetabolizowanie się w organizmie.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Przez około 7 dni należy unikać słońca i sauny. Należy pić 3 litry wody w ciągu dnia i unikać alkoholu. Polecamy codziennie spacery oraz w celu uzyskania jak najlepszego efektu polecamy drenowanie okolicy zabiegowej zabiegami: Eximia Titanium, EVO 3D oraz stymulację mięśni Neopulse.

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności