Usuwanie tatuażu
& makijażu permanentnego

Usuwanie tatuażu lub makijażu permanentnego brwi laserem to skuteczna technika, która działaniem światła zapewnia rozproszenie pigmentu osadzonego w skórze, co prowadzi do usunięcia barwnika, a tym samym do widocznego rozjaśnienia makijażu i tatuażu. Światło lasera wnika w głąb skóry, docierając do barwnika i rozbijając go na drobne cząsteczki, które zostają usunięte z organizmu przy pomocy komórek układu immunologicznego.


Zapraszamy na bezpłatną konsultację kosmetologiczną do naszego salonu kosmetycznego Naos SPA w Częstochowie, podczas której nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiednie zabiegi, idealnie dopasowane dla Ciebie.

Usuwanie tatuażu
& makijażu permanentnego

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:3-10

Kiedy planować:cały rok

Czas zabiegu:20-60 min

Odstępy:6-8 tyg

Obszar:brwi/ciało

Znieczulenie:tak/nie

Wskazania do zabiegów

.

Przeciwskazania

Ciąża i okres karmienia piersią
Aktywne infekcje skóry w miejscu, gdzie ma być wykonany zabieg
Od momentu wykonania makijażu permanentnego do pierwszego zabiegu jego usunięcia musi upłynąć minimum 6 tygodni
Henna wykonana na obszarze zabiegowym minimum 4 tygodnie przed zabiegiem lub później

Najczęstsze pytania

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Zabieg laserem nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Istotne jest jednak, aby bezpośrednio przed zabiegiem: -nie zażywać leków, suplementów i ziół światłouczulających, -na obszarze zabiegowym nie stosować kosmetyków z kwasami, retinolem i innymi substancjami światłouczulającymi, -nie należy wykonywać peelingów skóry w miejscu zabiegowym, -należy unikać opalania na słońcu, w solarium oraz nie należy stosować samoopalacza. -należy odczekać minimum 3 miesiące od nowego makijażu permanentnego, miesiąc od opalania i innych zabiegów estetycznych oraz 2 tygodnie od zabiegu henną lub laminacji brwi.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa zazwyczaj ok.15 minut i polega na usunięciu pigmentu wiązką lasera. Poddany zabiegowi obszar skóry w pierwszej chwili bieleje, a następnie wraca do swojej pierwotnej formie z widoczną różnicą w ilości pigmentu. Nie jest to ostateczny efekt, proces usuwania tuszu z organizmu trwa ok. 1,5 miesiąca.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Obszar poddany zabiegowi może delikatnie opuchnąć, mogą pojawić się małe krwiaczki, strupki. Jeśli w danym miejscu rosną włoski to się rozjaśnią (dwa tygodnie po zabiegu można wykonać hennę). Czas gojenia skóry po zabiegu wynosi około tygodnia.

Czy wystarczy jeden zabieg?

Jest to indywidualna kwestia i zależy od różnych czynników. Czasami wystarczą 2/3 zabiegi, czasami może to być dużo więcej.

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności