Masaż sportowy

Masaż sportowy, jak sama nazwa wskazuje, dedykowany jest osobom aktywnym fizycznie – sportowcom, kulturystom, osobom regularnie uczęszczającym na siłownie, piłkarzom oraz innym aktywnym łaknącym relaksu i odprężenia. Przypomina klasyczny masaż leczniczy, lecz wykonywany jest zdecydowanie z większą intensywnością. Wysokiej klasy zabieg szybko i skutecznie niweluje napięcie mięśniowe sprawiając, że czujemy nieopisaną ulgę. Masaż sportowy sprawdzi się zarówno po zawodach jak i po ciężkich treningach, celem rekonwalescencji.

Masaż sportowy

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:dowolna

Kiedy planować:cały rok

Czas zabiegu:30-60 min

Odstępy:dowolne

Obszar:całe ciało

Wskazania do zabiegów

Uczucie napięcia mięśniowego

Długotrwały wysiłek fizyczny lub psychiczny

Ogólne przemęczenie organizmu

Długotrwały stres

Brak energii

Dolegliwości bólowe

Utrata jędrności skóry

Chęć poprawy wyglądu skóry

Skóra potrzebująca regeneracji i nawilżenia

Przeciwskazania

Ciąża (z wyjątkiem masażu dla kobiet w ciąży)

Duże żylaki oraz stany zapalne żył

Choroby nowotworowe

Infekcje wirusowe i bakteryjne

Gorączka

Choroby układu krążenia

Najczęstsze pytania

Jak często korzystać z masażu?

Częstotliwość korzystania z masażu jest uzależniona od celu, który chcemy osiągnąć. Jeśli występują dolegliwości bólowe, to masaż najlepiej wykonywać codziennie lub co drugi dzień. Wtedy terapeuta ma możliwość oceny skuteczności przeprowadzonej terapii i doboru skutecznych technik manualnych. Jeśli zadaniem masażu jest odprężenie, relaks oraz poprawa ogólnej kondycji organizmu, to sami indywidualnie ustalamy częstotliwość wizyt.

Jak się przygotować do masażu?

Na miejsce należy przybyć przynajmniej 10 minut wcześniej. Przed masażem należy wypełnić kwestionariusz przeciwwskazań oraz przebrać się. Na godzinę przed masażem lepiej nie spożywać obfitych posiłków, odradzamy też picie alkoholu.

Co zabrać ze sobą na wizytę w SPA?

Nie musimy pamiętać o niczym specjalnym – na miejscu przed seansem na całe ciało otrzymamy jednorazową bieliznę, szlafrok oraz kapcie. Jeżeli zabieramy ze sobą telefon, warto go wyciszyć, aby nie przeszkadzał w relaksie.

Ile trwa masaż?

Czasy masaży są podzielone w zależności od wybranego obszaru masażu. Większość masaży dzieli się na masaż pleców, masaż tyłu ciała lub na masaż całego ciała. Szczegółowy podział znajduje się w cenniku.

Jaka jest różnica pomiędzy masażem klasycznym a sportowym?

Masaż sportowy wywodzi się z masażu klasycznego. Jest wykonywany silniej, energiczniej. Jego głównymi technikami są rozcierania i ugniatania. Uprawianie sportu odbywa się na granicy wydolności organizmu, co przyczynia się do powstania przeciążeń i wywołuje urazy oraz poważniejsze kontuzje. Masaż ten ma zapobiegać tym mechanizmom, stanowi przygotowanie do treningu i zawodów sportowych, po wysiłku przyspiesza regenerację, a w przypadku kontuzji ma wspomagać ich leczenie.

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności