HIFU bezoperacyjny lifting

Pierwsze 20% efektów widoczne jest od razu po zabiegu, każdego kolejnego dnia jest coraz lepiej. Nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Pełne rezultaty widoczne są po całkowitej regeneracji tkanek czyli po około 3 miesiącach.

Głębokie ultradźwięki to najsilniejsza, bezinwazyjna forma terapii zwiększająca jędrność i napięcie skóry. Urządzenie wykorzystuje działanie nowoczesnej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych (HIFU), polegającej na precyzyjnym skupieniu fali o wysokiej energii na małym obszarze. Zastosowanie technologii HIFU sprawia, że zabieg jest nieinwazyjny. Oznacza to, że nie dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka oraz uszkodzeń tkanek przyległych, dlatego też bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności.

Rezultatem zabiegu jest przede wszystkim napięcie skóry oraz pobudzenie organizmu do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i przebudowy tkanek. Końcowym efektem zabiegu jest widoczne zmniejszenie wiotkości skóry i długotrwały efekt liftingu. Zabieg HIFU powoduje naturalne i długotrwałe efekty liftingu skóry

HIFU bezoperacyjny lifting

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:1-3

Kiedy planować:cały rok

Czas zabiegu:90-120 min

Odstępy:3-9 miesięcy

Obszar:twarz, ciało

Znieczulenie:nie

Wskazania do zabiegów

redukcja zmarszczek wokół ust, oczu oraz na szyi i czole

konturowanie twarzy

redukcja podwójnego podbródka

uwydatnienie linii żuchwy

podniesienie policzków

uniesienie brwi

lifting wiotkiej skóry twarzy, szyi, dekoltu

Przeciwskazania

ciąża, karmienie piersią

Najczęstsze pytania

Co jaki czas powinno się wykonywać zabieg?

Zaleca się w celu poprawy gęstości skóry wykonać 1 zabieg w roku w danym obszarze, nie mniej w przypadku skóry ze znacznymi problemami można po wykonaniu zabiegu na całej twarzy po 3 miesiącach powtórzyć wybrany obszar zabiegowy np. policzki, aby pogłębić i spotęgować efekt.

Kiedy możemy spodziewać się efektów?

Pierwsze rezultaty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Dalszy, stopniowy efekt osiągany jest po upływie około 2 – 3 miesięcy. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów poprawiających jędrność i gęstość skóry ostateczny efekt przychodzi po 3 – 6 miesięcy od zabiegu, ale zauważalny postęp poprawy gęstości skóry dla klienta (zewnętrzny efekt) zauważalny jest do 2-3 miesięcy po zabiegu.

Jaki jest okres rekonwalescencji?

Bezpośrednio po zabiegu na skórze może pojawić się delikatne zaczerwienienie, które najczęściej znika po kilku godzinach. Już bezpośrednio po zabiegu, można wrócić do swoich codziennych aktywności. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Czy zabieg HIFU można wykonywać latem?

Jest to procedura, którą możemy bezpiecznie wykonywać przez cały rok.

Czego unikać po zabiegu?

Przyjmowania leków NLPZ (przeciwzapalnych) przez 2-4 tyg od zabiegu oraz zabiegów osocza bogatopłytkowego, które z uwagi na właściwości przeciwzapalne mogą spłycić efekt zabiegu.

Jak zwiększyć efekt zabiegu?

Można stosować tzw terapie łączone np. po 2-4 tygodni od zabiegu wykonać inne zabiegi, które oddziaływują na skórę na innych obszarach czy płaszczyznach np. laser frakcyjny, Dermapen 4.0, mezoterapia igłowa. Należy pamiętać, że HIFU działa tylko na ściśle określonych głębokościach tkanek podskórnych, tym samym włączenie dodatkowych zabiegów podtrzyma i pogłębi efekt zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie wymaga znieczulenia i jest oceniany przez Pacjentów jako komfortowy. W niektórych przypadkach może występować delikatne miejscowe uczucie ciepła.

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności