Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna zapewnia szybką i bezbolesną redukcję tkanki tłuszczowej.

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej obserwuje się po około 3/4 tygodniach. Zabieg nie zalicza się do typu chirurgicznego, jest to zabieg nieinwazyjny (aplikowany metodą wkłuć) oraz bezbolesny. Lipoliza iniekcyjna daje najlepsze efekty u osób, u których nadmiar tkanki tłuszczowej jest niewielki.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej, polega na na podaniu preparatu w miejsca bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych cienkich igieł. Preparat powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych, które są zastępowane tkanką włóknistą, co powoduje obkurczenie się skóry w obrębie ostrzykniętego obszaru. Następnie zbędny tłuszcz jest transportowany do wątroby i usuwany w procesach metabolicznych.

Lipoliza iniekcyjna

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:3-6

Kiedy planować:cały rok

Czas zabiegu:20-40 min

Odstępy:3-5 tyg

Obszar:podbródek, ciało

Znieczulenie:nie

Wskazania do zabiegów

Podwójny podbródek

Dolna część policzków “chomiki”

Talia i “boczki”

Brzuch

Okolice kolan

Zewnętrzna część ud “bryczesy”

Wewnętrzna część ud

Ramiona

Przeciwskazania

Ciąża, karmienie piersią

Leki rozrzedzające krew

Problemy z nerkami, wątrobą czy tarczycą

Występowanie stanów zapalnych lub infekcji skóry (trądzik, opryszczka) w miejscu lub okolicy wykonywania zabiegu

Cukrzyca

Infekcja

Najczęstsze pytania

Dla kogo przeznaczony jest zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg lipolizy jest skutecznym rozwiązaniem, dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Terapia, pozwala zredukować miejscową tkankę tłuszczową, z najbardziej problematycznych obszarów ciała, których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. Najlepsze rezultaty przynosi w przypadku takich partii ciała jak: podbródek i broda, brzuch, ‘boczki’, uda, pośladki, obszar wokół pach czy nad kolanami. U osób z dużą i rozległą otyłością zabieg ten może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Kiedy zobaczę pierwsze efekty zabiegu?

Pierwsze rezultaty zauważa już w ciągu kilku dni od przeprowadzonej procedury. Jednakże na oczekiwany efekt, należy poczekać około 3 tygodni. Wynika to naturalnych procesów organizmu, który musi przetworzyć, a następnie wydalić martwe komórki tłuszczowe. Efekt końcowy lipolizy iniekcyjnej, uzależniony jest również od ilości przeprowadzonych zabiegów oraz miejsca i stopnia otłuszczenia ciała. Redukcja tkanki tłuszczowej, za pomocą tej metody ma charakter trwały, pod warunkiem zachowania odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej. Przy spełnieniu tych założeń można będzie cieszyć się efektami nawet przez kilka lat.

Czy zabieg wymaga specjalnego przygotowania?

Zabieg nie wymaga wcześniejszego, specjalnego przygotowania.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu może być odczuwalny niewielki dyskomfort, niekiedy pieczenie, ale zabieg nie jest bolesny.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu, w miejscach iniekcji może pojawić się obrzęk, zasinienie, zaczerwienienie czy punktowe krwawienie. Objawy znikają zazwyczaj samoistnie, w ciągu kilku dni. W celu złagodzenia objawów wskazane jest wykonanie masażu limfatycznego/podciśnieniowego.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu niezbędne jest spożywanie dużej ilości płynów. Zalecamy również stosowanie masażu podciśnieniowego oraz ćwiczeń ruchowych, aby ułatwić organizmowi usunięcie tłuszczu z organizmu. Bezpośrednio po zabiegu polecamy również noszenia luźnych ubrań, które nie podrażnią miejsca iniekcji.

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności