Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg, który dostarczy skórze substancji nawilżających i odżywiających, niezbędnych do utrzymania wyglądu w dobrej kondycji. Pozytywnie wpłynie to na regenerację skóry, dzięki czemu na długo pozostanie ona młoda, zdrowa, gładka i elastyczna. Mezoterapia igłowa przyczynia się nie tylko do odmłodzenia naszej skóry. W Naos Spa mezoterapię igłową stosujemy zarówno na obszarze twarzy, jak również szyi, dekoltu oraz głowy. Otwórz się na możliwości, jakie dostarczają nasze zabiegi.

Zabieg polega na wprowadzeniu śródskórnie aktywnych kokatajli zawierających witaminy, kwas hialuronowy, mikroelementy, aminokwasy czy kwasy nukleinowe. Zabieg poprzedzony jest konsultacją w celu dopasowania odpowiedniego preparatu oraz znieczuleniem w celu zmniejszenia dyskomfortu pacjenta. Po zabiegu może pojawić się delikatny obrzęk i/lub niewielkie siniaki. W zależności od problemu, zabieg należy wykonywać w serii. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie w oparciu o stan zdrowia, skóry i oczekiwania pacjenta.

Mezoterapia igłowa

Warto wiedzieć

Seria zabiegów: 3-4

Kiedy planować: cały rok

Czas zabiegu: 40-60 min

Odstępy: 3-4 tyg

Obszar: twarz, szyja, dekolt, dłonie

Znieczulenie: tak

Wskazania do zabiegów

Odmłodzenie skóry

Pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny

Poprawa elastyczności i jakości skóry

Nawilżenie skóry

Usprawnienie mikrokrążenia

Poprawa kondycji skóry

Leczenie rozstępów i blizn

Przeciwskazania

Ciąża

Karmienie piersią

Ciąża i okres karmienia piersią

Choroby o podłożu autoimmunologicznym

Cukrzyca

Skłonność do powstawania blizn przerostowych

Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)

Nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub inne substancje zawarte w preparatach do mezoterapii

Najczęstsze pytania

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ zazwyczaj skóra zostaje znieczulona kremem.

Jak długo utrzymuje się efekt po mezoterapii igłowej?

Czas trwania efektów mezoterapii jest w dużej mierze zależna od zastosowanego preparatu oraz liczby zabiegów. Najczęściej jednak rezultaty utrzymują się przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy.

Czy mezoterapia igłowa zmienia rysy twarzy?

Mezoterapia igłowa nie zmienia rysów twarzy, wpływa jedynie na wygląd skóry. Użycie odpowiednich koktajli może jednak sprawić, że cera będzie bardziej sprężysta i napięta, co zapewni lekki efekt liftingu.

Czy jeden zabieg mezoterapii igłowej ma sens?

Najlepsze efekty można osiągnąć dzięki serii zabiegów mezoterapii igłowej. Zwykle zaleca się wykonanie 5-6 zabiegów, z kilkoma tygodniami przerwy. Dzięki temu można intensywnie pobudzić skórę do odnowy, a rezultaty będą długotrwałe.

Jak często można wykonywać mezoterapię igłową?

Częstotliwość zabiegów uwarunkowana jest kondycją skóry oraz oczekiwaniami pacjenta lub pacjentki. Mezoterapię igłową warto wykonywać co roku, aby regularnie pobudzać procesy naprawcze w skórze. Można jednak też przeprowadzać zabieg nieco częściej, jeśli jest taka potrzeba.