Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy to terapia włosów stosowana w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem. Sekret działania tkwi w specjalnie skomponowanych koktajlach odżywczych, którego skład stanowią peptydy i wzbogacające je minerały i kwas hialuronowy. Substancje czynne pobudzają wzrost włosów, wzmacniają je i zatrzymują wypadanie.

W zależności od problemu, zabieg należy wykonywać w serii. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie w oparciu o stan zdrowia, skórę głowy i oczekiwania pacjenta.

Dr Cyj Hair Filler - to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów oraz przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Po terapii włosy są gęstsze, mocniejsze i dobrze odżywione.

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Warto wiedzieć

Seria zabiegów: 4-8

Kiedy planować: cały rok

Czas zabiegu: 20-30 min

Odstępy: 2-4 tyg

Obszar: skóra głowy

Znieczulenie: nie

Wskazania do zabiegów

wypadanie włosów

łysienie androgenowe

łysienie plackowate

słabe, cienkie włosy

przyspieszenie wzrostu włosa po przeszczepie włosów w celu ich wzmocnienia

Przeciwskazania

Ciąża i okres karmienia piersią

Uczulenie na którykolwiek ze składników

Zmiany skórne, choroby skóry

Infekcje lub następstwa zakażeń paciorkowcami

Przyjmowanie leków immunosupresyjnych

Terapia sterydowa

Choroby autoimmunologiczne

Niewyrównana cukrzyca

Choroby reumatyczne

Powtarzające się anginy i zapalenie wsierdzia

Najczęstsze pytania

Jak wygląda zabieg?

Czas trwania pojedynczego zabiegu to około 20-30 min. Polega on na wprowadzeniu w skórę głowy, specjalnego preparatu metodą iniekcji, cienką igłą z ampułkostrzykawki. W porównaniu do tradycyjnej mezoterapii wymaga mniej nakłuć. Zabieg nie jest bolesny, nie wymaga stosowania znieczulenia. Podawana jest niewielka ilość preparatu, co sprawia ,że jest mało odczuwalny dla skóry głowy.

Czy zabieg należy powtarzać?

Dla podtrzymania efektu oraz przedłużenia działania zalecany jest zabieg przypominający po 6 miesiącach od zakończenia serii kuracji.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Ważne jest jedynie aby dzień przed, a także po zabiegu powstrzymać się od spożywania alkoholu.

Jak wygląda skóra głowy bezpośrednio po zabiegu?

Jedyne efekty uboczne, które mogą wystąpić bezpośrednio po zabiegu to niewielkie zgrubienia w miejscach iniekcji oraz nieznaczne swędzenie. Objawy te zazwyczaj jednak ustępują w przeciągu 1 doby.