Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa może obejmować różne części ciała w tym również okolice skóry głowy.
Jest to inwazyjny zabieg kosmetyczny, który ma na celu poprawę kondycji skóry głowy oraz zdrowia włosów. Polega na dostarczaniu aktywnych składników odżywczych, witamin, minerałów i innych substancji bezpośrednio do skóry głowy poprzez mikroiniekcje lub mikronakłucia. Proces ten ma za zadanie zwiększyć mikrokrążenie krwi w skórze, dostarczyć składniki odżywcze, stymulować produkcję kolagenu i elastyny oraz wspomóc regenerację komórek skóry.

Dla kogo jest mezoterapia igłowa skóry głowy w Częstochowie?

Szczególnie z zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy w Częstochowie powinny skorzystać osoby borykające się z problemami słabych włosów, jak i również te, które mają problemy z wypadaniem włosów. Wiele czynników ma wpływ na kondycję i wygląd naszych włosów. Wpływają na to zarówno warunki atmosferyczne, geny, a także to jak dbamy o nasze włosy oraz skórę głowy. Nawet nasza dieta i poziom aktywności fizycznej mogą wpłynąć na zdrowie włosów. Nie możemy bezpośrednio kontrolować wszystkich tych czynników, więc najlepiej wybrać rozwiązanie, które gwarantuje wysoką skuteczność. Mezoterapia igłowa skóry głowy jest metodą leczenia problemów z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Jej działanie opiera się na specjalnych mieszaninach odżywczych, które zawierają peptydy oraz bogate w minerały i kwas hialuronowy. W ten sposób możemy zapobiec wypadaniu włosów, zainicjować ich wzrost oraz ogólnie wzmocnić strukturę naszych włosów.
W zależności od problemu zabieg ten wymaga kilku sesji. Liczbę sesji dostosowuje się do indywidualnego stanu zdrowia skóry głowy oraz oczekiwań pacjenta.

Dostępna jest również w naszym salonie w Częstochowie metoda Dr. Cyj Hair Filler, która hamuje utratę włosów i przyspiesza ich wzrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. W efekcie włosy stają się gęstsze, mocniejsze i dobrze odżywione po przeprowadzeniu terapii.
Istnieją pewne sytuacje i stany zdrowotne, w których nie powinno przeprowadzać się zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy w Częstochowie. Przede wszystkim z tego zabiegu powinny zrezygnować kobiety w ciąży, osoby chore na cukrzyce, osoby stosujące leki antybiotykowe, osoby cierpiące na łuszczycę oraz takie, które mają za sobą przebytą chorobę nowotworową.

Jak często powtarzać zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy w Częstochowie?

Żeby zauważyć efekty, należy powtarzać zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy w równych odstępach czasu.

Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, trzeba przeprowadzić między 4 a 8 procedurami. Pierwsze 4 zabiegi są realizowane co 2 tygodnie (pierwsza faza intensywna), a następne 4 co 4 tygodnie (faza podtrzymująca). W celach zapobiegawczych zabieg przeprowadza się raz na 3 miesiące.

Zatem zafunduj sobie wyjątkowy zabieg, jakim jest mezoterapia igłowa skóry głowy w Częstochowie. Nasza wykwalifikowana kadra sprawi, że wyjdziesz od nas z mocniejszymi włosami i w dobrym humorze!

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:4-8

Kiedy planować:cały rok

Czas zabiegu:20-30 min

Odstępy:2-4 tyg

Obszar:skóra głowy

Znieczulenie:nie

Wskazania do zabiegów

wypadanie włosów

łysienie androgenowe

łysienie plackowate

słabe, cienkie włosy

przyspieszenie wzrostu włosa po przeszczepie włosów w celu ich wzmocnienia

Przeciwskazania

Ciąża i okres karmienia piersią

Uczulenie na którykolwiek ze składników

Zmiany skórne, choroby skóry

Infekcje lub następstwa zakażeń paciorkowcami

Przyjmowanie leków immunosupresyjnych

Terapia sterydowa

Choroby autoimmunologiczne

Niewyrównana cukrzyca

Choroby reumatyczne

Powtarzające się anginy i zapalenie wsierdzia

Najczęstsze pytania

Jak wygląda zabieg?

Czas trwania pojedynczego zabiegu to około 20-30 min. Polega on na wprowadzeniu w skórę głowy, specjalnego preparatu metodą iniekcji, cienką igłą z ampułkostrzykawki. W porównaniu do tradycyjnej mezoterapii wymaga mniej nakłuć. Zabieg nie jest bolesny, nie wymaga stosowania znieczulenia. Podawana jest niewielka ilość preparatu, co sprawia ,że jest mało odczuwalny dla skóry głowy.

Czy zabieg należy powtarzać?

Dla podtrzymania efektu oraz przedłużenia działania zalecany jest zabieg przypominający po 6 miesiącach od zakończenia serii kuracji.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Ważne jest jedynie aby dzień przed, a także po zabiegu powstrzymać się od spożywania alkoholu.

Jak wygląda skóra głowy bezpośrednio po zabiegu?

Jedyne efekty uboczne, które mogą wystąpić bezpośrednio po zabiegu to niewielkie zgrubienia w miejscach iniekcji oraz nieznaczne swędzenie. Objawy te zazwyczaj jednak ustępują w przeciągu 1 doby.

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności