Laser frakcyjny -
Fraxel

Laser frakcyjny CO2 stanowi nowoczesną technologię służącą do odmładzania i przebudowy skóry przy stosunkowo krótkim okresie rekonwalescencji. Działanie lasera polega na kontrolowanym wytwarzaniu niewielkich uszkodzeń skóry, odparowaniu i koagulacji tkanek dzięki czemu następuje całkowita przebudowa i regeneracja, której towarzyszy odbudowa kolagenu. Po zabiegu laserem CO2, skóra staje się bardziej napięta, jędrniejsza i wygładzona oraz zdecydowanie poprawia się jej koloryt.

Laser frakcyjny -
Fraxel

Warto wiedzieć

Seria zabiegów:2-4

Kiedy planować:wiosna, jesień, zima

Czas zabiegu:40-70 min

Obszar:twarz, szyja, dekolt, blizny, rozstępy

Znieczulenie:tak

Wskazania do zabiegów

Blizny potrądzikowe, pozabiegowe, pourazowe

Rozstępy

Przebarwienia

Wiotkość skóry

Szara, cienka, zmęczona skóra twarzy

Widoczne poszerzone pory skóry

Zmarszczki i bruzdy

Przeciwskazania

Ciąża, karmienie piersią

Zmiany opryszczkowe aktywne w dniu zabiegu

Wszczepiony rozrusznik serca

Choroba nowotworowa

Padaczka

Nieuregulowana cukrzyca

Uczulenie na światło lub stosowanie leków lub suplementów powodujących reakcję fotouczulające (wit. A i pochodne (np. Izotretynoina), dziurawiec, skrzyp, nagietek)

Najczęstsze pytania

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg laserem nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Istotne jest jednak, aby bezpośrednio przed zabiegiem: -nie zażywać leków, suplementów i ziół światłouczulających, -na obszarze zabiegowym nie stosować kosmetyków z kwasami, retinolem i innymi substancjami światłouczulającymi, -nie należy wykonywać peelingów skóry w miejscu zabiegowym, -należy unikać opalania na słońcu, w solarium oraz nie należy stosować samoopalacza.

Jak wygląda zabieg?

Procedura zabiegowa składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to aplikacja kremu znieczulającego na obszar zabiegowy. Po upływie 30 – 60 min. skóra jest dokładnie oczyszczana i dezynfekowana. Następnie zabezpieczane są oczy Pacjenta specjalnymi okularami, ustawiane są parametry zabiegowe i rozpoczyna się zabieg.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu na skórze odczuwalne jest ciepło i delikatne szczypanie. Krem znieczulający zastosowany przed zabiegiem w znacznym stopniu zmniejsza dyskomfort wyczuwalny podczas sesji zabiegowej.

Jaka jest rekomendowana liczba zabiegów?

Ilość zalecanych zabiegów jest kwestią indywidualną, uzależnioną od efektów jakie chcemy uzyskać. Jeżeli naszym celem jest odświeżenie skóry, zwężenie porów i ogólna poprawa jej kondycji to wystarczy wykonać jeden zabieg, natomiast jeżeli chcemy pozbyć się blizn, konieczne będzie wykonanie kilku sesji zabiegowych.

Jak wygląda okres rekonwalescencji?

Bezpośrednio po zabiegu na skórze odczuwalne jest ciepło (porównywane do długiego przebywania na słońcu). Dzień po, może pojawić się obrzęk utrzymujący się zazwyczaj 1 - 2 dni i rumień, który najczęściej ustępuje po 2 - 3 dniach. Kilka dni po zabiegu, skóra ciemnieje i tworzą się na niej brunatne strupki które w ciągu kilku – kilkunastu dni złuszczają się odsłaniając piękną zdrową skórę - jest to efekt odnowy naskórka. Należy pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem SPF 50 minimum przez miesiąc po zabiegu.

Odwiedzają nas Goście z całej Częstochowy
i okolic.

Do Twojej dyspozycji mamy gabinety z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz rytuały SPA.

Mapa działalności